„XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski“:

8. října jsme se zúčastnili závodů v Krynici. Na místo jsme přijeli kolem 8. hodiny ve třech závodnících. V tělocvičně byly tři zápasové plochy, na dvou z nich byly elektronické vesty La just, které jsou o hodně lepší než elektroniky Adidas. Závody začínaly soutěží v poomse.

Jako první šel bojovat Lukáš Kloza. Lukášovi nevycházely techniky, ale se svým soupeřem držel krok. Ve druhém kole dokázal soupeře kopnout do hlavy, rozhodčí to nějak pomotal a usoudil, že soupeř je KO-takže Lukáš vyhrál. Do druhého zápasu Lukáš nastoupil s obrovským odhodláním a bolavou nohou, soupeř se ho asi zalekl a NENASTOUPIL, tím se Lukášovi otevřela cesta do finále. Ve finále nastoupil proti Slovákovi, o hodně zkušenější Slovák vyhrál po šestiminutovém boji 8:2. Jako další nastoupila Karolína Flašková, asi po 15 sekundách dostala pořádnou ránu do hlavy, to ji naštvalo a soupeřce to oplatila. Pár technik na střed, pár na hlavu a je tu skóre 14:4 pro Karolínu. Je tu zápas číslo 325. Karolína nastupuje proti Slovence, která je o hlavu menší. V prvním kole se jí daří trefit hlavu a dvakrát střed, to ale nestačí… Slovenka sice zaspala v prvním kole, ale všechno dožene ve druhém. Konečné skóre je: Karolína prohrála 5:9. Marian sedí na koučovské židli a to znamená jediné: bojuje poslední závodník Dominik Sosna. Dominik má před sebou soupeře s červeným páskem, který má pěknou techniku, ale nedokáže dát bod. Ve vyrovnaném souboji těsně vítězí Dominik 1:0. V dalším zápase opět těsně vítězí Dominik (2:0). Ve finálovém boji Domin narazí na polského „zabijáčka“ s červeno-černým páskem. Navzájem si nic nedarují a perou do sebe hlava nehlava. Dominik ukazuje, že na barvě pásku nezáleží, předvádí výborný výkon. Nakonec bohužel prohraje 3:2.

Škoda že se nám nepodařilo vybojovat zlatou medaili, náladu nám zpravila dvě stříbra. Vítězové dostali ceny v podobě medailí, triček, propisek…

 

Karolína Flašková