Croatia open 2014

 

Mistrovství Chorvatska přilákalo více než tisícovku závodníků, mezi kterými nechyběli ani karvinští taekwondisté. Karolína Flašková zápasila za národní mužstvo, bratři Martiníkovi za náš klub. Turnaj byl zahájen korejským exhibičním týmem, propracované vystoupení mělo grády a závodníci byli nabuzeni na výkony.
První den bojovali Patrik a Karolína. Karolína bojovala s chorvatskou soupeřkou dobře, ale po prospaných prvních dvou kolech se ztrátou šesti bodů musela krapet přitlačit na pilu. Během 3. kola se skóre začalo pomalu zlepšovat, bohužel na vyrovnání a případnou náhlou smrt už nezbyl čas. Konečný výsledek 5:8 tak Karolínu definitivně postavil mimo hru. Více se dařilo Patrikovi, v 1. zápase vcelku hravě porazil soupeře z Řecka. Ve 2. zápase však narazil na kvalitního Bulhara. Patrikovi se podařilo bodovat a do posledního kola nastupoval s bodovým vedením. Soupeř se však začal nebezpečně dotahovat a dokonce i vyrovnal. Zápas tedy pokračoval náhlou smrtí, ve které mě více štěstí Patrikův soupeř.
Druhý den byl Davidův den. 1. zápas byl spíše v taktickém duchu. Padalo málo bodů a po většinu času musel David dotahovat bodové manko. Naštěstí v posledních pár sekundách vyrovnal a dokonce zvítězil díky jednoduchým, ale za to důrazným technikám na vestu 3:2. 2. Davidův zápas byl o něco divočejší, po většinu času vyrovnaný boj, ve kterém byl soupeř o krok napřed. Během posledního kola David začal pořádně útočit a více riskovat otevřenou obranou. Toho soupeř zkušeně využil a svůj bodový náskok ještě o něco prohloubil.

Karolína Flašková

zkouška