Prague Open 2014

 

Turnaj se letos po delší době mohl pochlubit slušnou účastí zahraničních i tuzemských klubů, mezi kterými jsme samozřejmě nemohli chybět. A opět se bylo na co dívat…
David Martiník měl tentokrát těžké soupeře, i tak v prvním kole dokázal vyřadit soupeře z Maďarska. Všechna 3 kola byla vyrovnaná, až v posledních 15-ti sekundách David dokázal jednoduchými zato účinnými kopy soupeře zdolat. V semifinále se k Davidovi probojoval opět zahraniční borec s výškovou převahou, které dokázal (bohužel pro nás) výborně využívat, David neměl moc možností jak bodovat.
Patrikovo finále bylo poněkud zvláštní… Zápas, ve kterém jednoznačně udával tempo náš Patrik, se zvrhl v divadlo. Patrik získal během prvních dvou kol množství trestných bodů, stačilo aby získal jediné napomenutí a definitivně by prohrál. Soupeř vycítil šanci, když se s Patrikem skoply nohama začal si stěžovat a vybrečel si napomenutí a tak i zlato. Přitom toto je v zápase naprosto běžná situace.
Jediné zlato získal Karolína, finále ovšem mělo necelé čtyři kola (ano rozhodčí se opět činili, tak trochu nejdřív zapomněli, že zápas má 3x1,5 min. a aby jim pak nebylo líto přihodili kolo navrch). Karolína svoji finálovou soupeřku ze Slovenska už zná a mohla toho využít, zápas zvládla 5:11.
Statečně bojovat taky Honza Lesniak, už po několikáté dostal těžkého a zkušeného soupeře z Pelhřimova. Myslím, že na Honzovi bylo vidět zlepšení, oproti minulým zápasům skóre vypadalo lépe a to 3:11. Je důležité, aby soupeř byl respektován, ale nikdy z něj nesmíte mít strach… To konečně Honza pochopil!
Pro Adama a Romana byl tenhle turnaj prvním v životě a oběma se podařilo postoupit až do finále! Udělali nám velikou radost, protože první zápas se podaří vyhrát jen málokomu. Doufáme, že se jim atmosféra závodů líbila a bude pro ně drogou jako pro nás. Marian Pryszcz vypadl hned v prvním kole a zůstal tak jako jediný bez medaile.

Karolína Flašková

zkouška