Kratká historie našeho klubu:

2011

V tomto roce jsme úspěšně uspořádali dvoje MINI závody, určené především dětem, které ještě nebyly na závodech. Jedny na začátku roku, druhé v jeho závěru. Dorazili taekwondisté z Olomouce, Rychvaldu a Frýdku-Místku. Jako každý rok jsme se zúčastnili pražského turnaje Cobra Cup, kde jsme s pěti závodníky získali 3 zlaté a 2 bronzové medaile. Nepodařilo se nám sice obhájit loňské 2. místo v soutěži týmů na Scorpions Cupu v Olomouci, zato bratři Martiníci vybojovali 2 zlaté medaile na prestižním turnaji Karlovac Open v Chorvatsku, kde poprvé reprezentovali naše klubové barvy i město. Na Mistrovství republiky (Czech Open) se Karolíně Flaškové podařilo vybojovat 1. místo, David Martiník získal 2. místo a jeho bratr Patrik vybojoval bronz. Netrvalo dlouho a slavili jsme další úspěch. Podívali jsme se na Mistrovství Polska, kde si bratři Martiníci sáhli na medaile. Patrik vybojoval zlato, David bronz. Svou návštěvou jsme poctili i Hradec Králové, kde jsme na tradičním Sokol Cupu získali 3 zlaté, jednu stříbrnou a 5 bronzových medailí. Vrátili jsme se i do polské Krynici, ze které jsme si dovezli dvě stříbrné medaile.

2010

Tento rok začal velmi slibně, jelikož jsme 30. ledna vyhráli na závodech Scorpions Cup v Olomouci skvělé 2. místo v soutěži týmů. Následoval turnaj Cobra Cup, kde našich 18 závodníků vybojovalo v umístění týmů úctyhodné 3. místo. Podařilo se i soustředění zaměřené na boje s pražským klubem Hirundo. Na Mistrovství republiky vybojovali bratři Martiníci 2 zlaté medaile a Nikola Uliarczyková stříbro. Konečně úspěch na Czech Open. Na podzim v Hradci se nám moc nedařilo, ale přesto 5. místo v soutěži týmů Sokol Cup není špatné. Poprvé jsme se zúčastnili závodů v polské Krynici, kde naše čtyřčlenná výprava dovezla 2 cenné zlaté medaile. Na konci roku jsme dovezli 2 zlaté, 2 stříbrné a jednu bronzovou medaili z Ilyo Cupu v Košicích. Václav Groman získal 1. DAN a Nikola Uliarczyková s Václavem Kobylarzem úspěšně složili zkoušky na 1. Kup. Jen tak dál!

2009

17. 10. se 12 členů našeho oddílu zúčastnilo závodu SOKOL CUP v Hradci Králové. 10 našich malých sportovců vybojovalo medaile. V soutěží týmů jsme získali skvělé první místo! 21. jsme vyrazili na 6 ročník pražského turnaje Cobra Cup a popré se nám podařilo prosadit! V soutěži týmů se nám povedlo vybojovat skvělé třetí místo. Konečně nějaký úspěch pro náš klub. Na Dětský Aprílový turnaj jsme vyslali čtyři závodníky a získali 2x zlato, 1x stříbro a 1x bronz. V květnu jsme se vyrazili do Olomouce na závody Scorpions CUP, kde jsme si poprvé vyzkoušeli závody na elektronické bodovací vesty. Z našich 13 závodníků si 11 přivezlo medaile (4xZ, 4xS, 3xB).Poprvé jsme se zúčastnili mistrovství republiky - Czech Open. Pouze Karolína se podařilo vybojovat alespoň bronzovou medaili. Na Turnaj olympijských nadějí – CEFTA 2009 jsme vyslali čtyři závodníky. Všichni si přivezli medaile, získali jsme 2x zlato + 2x bronz.

2008

3. května jsme se zúčastnili 4. ročníku SCORPIONS CUP 2008. Získali jsme 2 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile. V Praze jsme 31. května na MÁJOVÉM POHÁRU 2008 vybojovali 3 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. V sotěži týmů jsme se umístili na 7 místě z celkového počtu 14 týmů.

2007

11. ledna jsme si zaregistrovali stanovy na Ministerstvu vnitra a získali jsme IČO, poté jsme se zaregistrovali v Českém svazu taekowndo WTF. Náš oficiální název je "Sportovní Klub TKD WTF Karviná o.s."

V březnu jsme se zúčastnili turnaje COBRA CUP a získali jsme 3 medaile (1Z, 1S, 1B). Dne 7. dubna 2007 jsme jeli na turnaj "Scorpions CUP" do Olomouce. Z našich čtyř závodníků se 3 umístili na druhém místě. Škoda, že jsme nezískali žádné zlato.